| plictisitpetpu a întrebat:

Raspuns la intampinare( tribunal )

Salut, am primit o amenda de la Jandarmerie pentru ca, cainele meu nu avea botnita, precizez faptul nu se afla in oug/55/2002 unde sunt incadrati caini care sunt periculosi si obligati sa poarte botnita. Cainele meu face parte din rasa bull terrier si nu se afla in oug de mai sus. Leam prezentat domnilor jandarmi carnetul de sanatate si copia dupa lege iar ei s-au simtit ofensati si mi au dat amenda 1500 lei.bun. am primit INTAMPINARE de la tribunal unde este specificat motivul pentru care am primit amenda. iar acesta este unul mincinos,. iar eu nu stiu cum sa formulez un raspuns la INTAMPINARE.
MA POATE AJUTA CINEVA?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce nu spui principalele detalii pentru un raspuns corect, respectiv articolul si litera din OUG 55/2002 si motivul invocat de politie prin intampinare?
Si raspunsul in scris la intampinare nu este obligatoriu, poti sa-l dai si verbal, in cadrul concluziilor din sedinta de judecata.

| plictisitpetpu explică (pentru Ioandelasal):

Motivul lor este unul cretin. oamenii cunosc doar 3, 4 rase de caini si in slobozia e doar un bullterrier. deci e ceva iesit din comun pentru ei! Ei sustin cu tarie ca este un caine de lupta si extrem de agresiv la oameni si ca reprezinta un pericol public. ideea e ca am fost surprins de ei in parc in timp ce ma jucam cu el. undeva la 50 m de tarc. oamenii au inflorit o maxim. au spus a erau in parc 350 de oameni din care majoritatea copii. si adevarul e ca nu era nimeni in zona. plus ca eu am caine innebunit dupa copii dar oamenii sunt cretini si judeca dupa aspect! Multumesc pentru informatie

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la tribunal cu dovada aia out/55/2002.