| Ckolinho a întrebat:

Am făcut un credit la Credius IFN în valoare de 2300 lei și trebuie să achit suma aproximativ de 4500 lei în 12 luni. Ce se poate întâmpla dacă nu pot sa achit?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va intampla ca te vor da in judecata, vor obtine o hotarare judecatoreasca de plata si apoi vor pune hotararea in executare silita. Vei plati cu mult mai mult decat plata creditului si a dobanzilor, la acestea se vor adauga penalitati de intarziere, cheltuieli de judecata si cheltuieli de executare, totalul acestora putand ajunge pe la 2.000 de lei sau chiar mai mult.