| nikolas_5373 a întrebat:

Am fost casatorit, am divortat, mi s-a stabilit pensie alimentara, m-am recasatorit tot cu aceiasi persoana, care este procedura de a nu mi se mai retine pensie alimentara.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Actiune judecatoreasca pentru anularea pensiei de intretinere.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este o situatie mai deosebita. Dar tinand cont ca banii raman tot in familie, trec dintr-un buzunar in altul, nu vad o asa mare problema.Banuiesc ca acolo unde sotia a facut demersul de obtinere a pensiei, tot acolo poate sa si renunte!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Doar prin tribunal.ai nevoie de o hotarare judecatoreasca!

| Altu a răspuns:

Trebuie anulata hotararea judecatoreasca care a impus'o. Se face tot pe cale juridica, dar nu vor fi probleme daca se face de comun acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, poate mai divortati odata, si scutesti niste timp si bani.si iar va luati si cand va plictisiti iar va despartiti.am eu pe cineva care face asa.pensia vine acasa, si o cheltuiesc impreuna cand sunt impreuna.cand nu sunt, nu sunt si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii cuminte. Te incurca doar daca vrei sa faci un credit.Si pina la urma nu-s banii niciunuia. Sint banii copilului. Ce importanta are cine-i primeste?