| Cata674 a întrebat:

Am fost intr-o zi cu prietenii la pescuit si din spate au venit 2 caini ciobanesti, noi eram 3, caini au venit maraind si latrand iar noi aveam cutitele de pescuit la noi, daca ar fi sarit sa ne muste si noi i-am fi injunghiat primeam amenda ceva? P.S am 13 ani iar prietenii mai 14

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Data viitoare sa ai la tine spray lacrimogen, se gaseste in orice magazin de pescuit si portul lui este legal. Si nu incerca sa omori caini cu cutitul fiindca e... dificil!

2 răspunsuri:
| AlexDordea a răspuns:

Pai daca e asa cum spui tu, e doar propria aparare, dar depinde, daca caini aveau stapan, acesta ar fi putut depune o reclamatie dar chiar si asa politia nu stia cine a omorat cainii. Stai linistit nu cred ca ati fi putut primi amenda, pana la urma traim in Romania : ))!

| Cata674 explică (pentru AlexDordea):

Stapanul era dar radea si le zicea sa ne muste, isi batea joc