| DinuEstera a întrebat:

Buna am si eu o nelamurire. in seara asta pe la vreo 2 eram in parc cu prietenii si au venit 2 politisti care ne-au luat datele. niciunul nu aveam buletin la noi asa ca ne-au cerut nume, prenume si adresa pe care le-au notat intr-o agenda. faza e ca nu am dat numele meu, ci pur si simplu unul la intamplare, se poate intampla ceva imi va veni acasa vreo amenda?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Nu.
si nici daca iti dadeai numele si adresa nu-ti venea nici o amenda. este o rutina in caz ca se intampla ceva in acea zona si la acea ora. atunci si numai atunci te poate contacta politia si te poate intreba daca ai vazut ceva sau daca stii ceva.
in multe cazuri copii care stau tarziu afara mai fac si boacane.