| Gigelnebunu231 a întrebat:

Am găsit sa cumpăr o Aprilia rs 125si proprietarul a zis că nu are acte, dar are un talon de la primărie, pot circula cu talonul acela?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acea motocicleta trebuie s-o inmatriculezi, deoarece nu este moped si nu se inscrie la primarie.
Pentru inmatriculare ai nevoie de contractul de vanzare-cumparare, inscrierea in evidente la impozite si taxe, ITP, asigurarea RCA si certificatul de inmatriculare a vanzatorului.
Nu poti circula astfel, daca esti prins risti condamnare penala pentru circulatia cu un autovehicul neinmatriculat.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i furata, daca nu are nici un act pe ea, fiindca talonul de la primarie nu iti pemrite inmatricularea legala a motocicletei.