| CosminNN123 a întrebat:

Am implinit varsta de 18 ani in iunie, tot in iunie pana sa vina vacanta am completat la liceu o foaie de virament pentru alocatie.Acum in luna decembrie am asteptat alocatia, toti colegii mei o primisera numai eu nu, sa aflu apoi ca trebuia sa mai completez aceeasi foaie la inceputul anului scolar in septembrie. Eu nu am mai completat foaia din septembrie, inseamna ca nu o sa imi mai vina alocatia? Cum pot proceda, tin sa mentionez ca stau in Ilfov

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa te interesezi ce s-a facut cu prima ta cerere, respectiv daca a fost trimisa de secretariat sau unde a ajuns si te interesezi acolo.
Daca nu o gasesti te duci la secretariat si completezi cererea de alocatie, o poti primi si retroactiv pe ultimele 3 luni.

| CosminNN123 explică (pentru Ioandelasal):

Am fost la secretariat azi si doamna mi-a dat un aviz sa ma duc la Agentia judeteana pentru plati, a zis ca la scoala s-au facut deja toate demersurile

| Ioandelasal a răspuns (pentru CosminNN123):

Atunci du-te acolo.