| Antisistem11 a întrebat:

Am informatii despre o fapta de natura penala. la cine sa apelez? tin sa mentionez ca (banuiesc) ca persoana persoanele respective locuiesc in statele unite si ca am incercat deja sa contactez F.B.I fara succes(nu locuiescv in statele unite deci fbi nu-mi va lua reclamatia in serios. ma puteti ajta cu ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca fapta a fost comisa impotriva ta sau a unor persoane domiciliate in Romania atunci reclamatia o poti depune la politia de la domiciliul tau.
In caz contrar n-ai ce face altceva decat sa scrii la politia din localitatea din SUA unde domiciliaza infractorul. Ca va fi luata in considerare sau nu aceasta reclamatie este alta problema si nu mai depinde de tine.

| anonimg a răspuns:

Contacteaza politia romana -pe internet sau la 112. Anonimatul tau trebuie sa ti-l pastrezi intotdeauna.