| anonim_4396 a întrebat:

Am întâlnit într-o zi o situație în trafic: polițistul mi-a făcut semn sa trec, iar un pieton a pus piciorul pe trecere. Trebuia sa opresc sau sa continui?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea cazuri trebuie sa respecti semnalul politistului care dirijeaza circulatia.

| danbnz a răspuns:

Dupa lege faci ce zice agentul de circulatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si tu ce ai facut ai trecut? Sau ai lasat pietonul sa traverseze, ca era trecere.

| relian a răspuns:

Cum ai luat carnentu? Cred ca ai dat spaga sigur laughing
Ia cartea aia si mai citeste odata, ca sa vezi cine umbla cu masinile pe strazi.
In sf cand un agent de circulatie iti face semne, igori orice alt semn de circulatie, asculti doara ce spune acel politist ce o fi, asta e tot.
Bine asta nu inseamna ca treci peste pieton daca e deja in drumul tau laughing actionezi dupa situatie

| sabin89 a răspuns:

Normal ar fi trebuit să deschizi geamul şi să strigi la poliţist, să-i spui că ăla a pus piciorul şi să-l întrebi dacă mai poţi să treci sau nu.