| mrrRobert a întrebat:

Am o întrebare despre buletinul la 14 ani. Trebuie să meargă ambii părinți? Ce acte trebuie? Are legătură dacă tata cu mama nu sunt căsătoriți dar sunt împreună?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti merge cu mama ta, ca acte ai nevoie de certificatul de nastere si mama ta are nevoie de actul casei original si copie la fel si certificatul de nastere original si copie.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa mearga ambii parinti, indiferent ca sunt casatoriti sau nu, trebuie sa mearga doar parintele care este proprietarul locuintei in care domiciliezi, pentru a semna de luarea in spatiu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa fie părintele care te ia în spațiu adică care este proprietar pe o casa.

Răspuns utilizator avertizat
| gabi11010 a răspuns:

Trebuie sa fie numai un părinte din câte știu eu