| eusebiu27 a întrebat:

Am o întrebare, după perioada stării de urgentă am voie sa ies din oraș fără vreo declarație?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Până în apropiere de 15 mai n-are cine să-ți dea răspuns sigur cum vrei tu...

| eusebiu27 explică (pentru Adry05):

Eu m-am
gândit ca dacă se dau drumu la hoteluri și pensiuni eu zic ca avem

| Adry05 a răspuns (pentru eusebiu27):

Există șanse și să nu se mai deschidă nimic dacă stăm în continuare prost cu cazurile până atunci, de aia zic, până la o declarație oficială pe atunci nu știe nimeni nimic.

| JicaContra a răspuns:

Pana acum da
curand nu se stie, deja a inceput sa puna restrictii la marea relaxare si am impresia ca nu sunt ultimile

| florin926481f a răspuns:

Chiar daca se ridica starea de urgenta vom intra in stare de alerta cel mai probabil si in cazul asta poti parasii orasul foar cu un motiv foarte bun

| L1m80 a răspuns:

Da. Dar se vor impune alte reguli.

| eusebiu27 explică (pentru L1m80):

Îmi trebuie un răspuns sigur pentru ca am nevoie sa ies din oraș

| L1m80 a răspuns (pentru eusebiu27):

Nici Iohannis nu a dat un raspuns clar. Zice "vom vedea atunci". Asa ca pana in 15 mai... asteptam.