| lupurazvan6 a întrebat:

Am primit astazi un telefon de la banca spunand ca as avea de platit o suma de bani. Tin sa mentionez ca din salariu in fiecare luna erau retinuti bani pentru a plati acea suma dar asta a fost acum multi ani. Iar astazi primesc mesaj de la banca respectiva precum ca nu as fi platit deloc suma aceea de bani. Nu am fost deloc instiintat sau notificat pe o durata mai lunga de 3 ani precum sa as fi avut de platit bani la banca sau firma de creante. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este simplu: te duci la unitatea bancara unde ai avut contul si ti-au retinut banii si le spui sa-si verifice datele si sa afle ca ai platit datoria.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la banca si rezolva problema. Vrei sa merg eu?

| NunuNini a răspuns:

Nici atat nu-ti dai seama? Ce e de facut? Te duci la banca si intrebi ce se intampla.