| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare..am 16 ani si sunt in Italia, as vrea sa stiu daca pot pleca din Italia spre Romania cu atlassib..cu buletin si pasaport?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti cetatean roman poti reveni in Romania si nu este nevoie de ambele acte ci doar de unul, respectiv carte de identitate sau pasaport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat esti minor(a), din cate imi amintesc cu ''problemele'' avute, iti trebuie si acordul parintilor, in scris, (si semnata la notar parca), ca iti dau voie sa calatoresti.

| Musique a răspuns:

Ai nevoie și de părinți.