| Bodoboddy5 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de acest buletin electronic cu care nu sunt de acord in niciun caz...
Se poate cere in continuare o carte de identitate simpla ca si aceasta pe care am avut-o pana acum? Ati schimbat vreunul buletinul de curand, ca sa imi puteti spune va rog? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate opta pentru carte de identitate simpla, la fel ca si pana acum, nu exista nici o interdictie legala in acest sens, dimpotriva este admisa.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa iti spunem? cartea de identitate electronica e abia un proiect pilot care e testat anul asta pe cateva mii de cetateni. Implementarea proiectului va lua amploare abia la anul.

Tu, ramanan incremenit in timp, vei putea opta pentru o carte de identitate simpla care va avea multe dezavantaje printre care faptul ca nu vei putea iesi din tara cu ea si va trebui sa apelezi la un pasaport electronic happy ha ha

| Bodoboddy5 explică (pentru suntserios):

Da...oricum ei iti promit multe avantaje dar pe de alta parte te departeaza de Dumnezeu dar cei care nu cunosc nu isi dau seama.

| suntserios a răspuns (pentru Bodoboddy5):

CUM ca.cat te departea pe tine de dumnezeu cartea de identitate? CUM?

Din cauza oamenilor ca tine Romania e cu 100 ani in urma civilizatiei. Trist.

| Bodoboddy5 explică (pentru suntserios):

Imi pare rau dar sfintii parinti dovedesc contrariul. Citeste ce spune sfantul Paisie Aghioritul,documenteaza-te! Nu va aruncati repede sa faceti vaccinul si ce mai scot imputitii astia pentru ca tot ce se impune si se forteaza din ce in ce mai mult,spunand ca ne daruiesc in schimb libertatea si plimbarea in afara tarii poate fi pierzator pentru suflet. Poate pare banal ce spun dar acest vaccin nenorocit este doar un experiment iar voi sunteti cobaii, deoarece nu este un vaccin sigur cum au fost cele pentru bolile copilariei, de care stiai sigur ca esti imun contra lor, ci este un experiment ce se experimenteaza pe noi. Nu va lasati robi,, libertatii'' promise.

| suntserios a răspuns (pentru Bodoboddy5):

Mie sila de oameni cu mentalitatea asta ca a ta. De aia Romania e cu 100 de ani in urma tarilor civilizate. Ca avem o groaza de înapoiați carora le e frica sa aiba carte de identitate.

| Sophieka a răspuns:

Mi-am ridicat noul buletin acum 5 zile, fiindca expirase cel vechi... Inca nu se fac buletine electronice (cred), cel putin nu la noi in tara. Locuiesc la oras si am primit buletinul normal, cel tip "vechi".

Nu s-a spus niciunde de cel electronic si nici nu am fost intrebata daca m-ar interesa.