| Beleku a întrebat:

Avand 15 ani (mi-am pierdut buletinul) (sunt de acord sa platesc) se poate prin a plati sa merg fara niciun act de identitate?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg, ai stat 15 ani fara buletin(carte de identitate), fara sa ai nevoie pe undeva?
Ai trait cioban pe la vreo stana, in munti, pana acum?

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

Scuze, cred ca eram somnoros.
Intelesesem „Acum 15 ani".
Nu lua in seama raspunsurile mele.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Platesi amenda la Politie ca ti-ai pierdut actul de identitate
2. soliciti politiei eliberarea unui lt act de identitate, dar numai insotit d eun parinte, cu buletinul si actul casei in mana, fiindca esti inca minor si esti sub tutela parintilor.
Din pacate nu este posibilssa platesti sa sa mergi unde evrei fara un act de identiate, ins pecial la examene, unde enu poti intra fara acea carte de identitate.
Nici invacanta nu poti merge, nici in tabere sau la hotel, nicaieri fara buletin sau CI>

suntserios
| suntserios a răspuns:

De mers tu poți merge facă niciun act de identitate dar când o să fie nevoie sa te legitimezi ce faci?

| dullcat a răspuns:

Mergi la evidenta populatiei si il declari pierdut, ca apoi sa incepi procedural pentru un buletin nou.