| KiLeRbLuE a întrebat:

Am si eu o mica problema. Astazi eram in curtea liceului si fumam. La un moment dat au venit niste jandarmi si mi-au aplicat o amenda. Acum intrebarea este daca imi va veni ceva prin posta acasa? Mentionez ca am primit amenda in mana.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu o platesti in 24 de ore, da, ti-o vor trimite acasa, la cutia postala.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Plateste-o in primele 24 de ore ca sa nu vina cu majorari.
Nu uita sa pastrezi chitanta, ca mai sunt incompetenti care nu fac toate inregistrarile si te terzesti ca peste 2-3 ani, primesti amenda cu majorari, ca nu s-a operat incasarea in registrul contabil.

| KiLeRbLuE explică (pentru Violleta2022):

Adica daca o plătesc. sigur nu primesc ceva acasa nu? Banuiesc ca prin posta primesc ceva de la fisc... nu de la jandarmerie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru KiLeRbLuE):

Daca o platesti imediat, nu ar trebui sa vina nimci acasa!

Răspuns utilizator avertizat
| KiLeRbLuE explică:

Pai si daca o platesc astazi. Sigur nu va veni prin posta? Adica ma gândesc ca odata ce mi s-a dat amenda in mana...