| Alexandru_Stefan_1999_IezU a întrebat:

Am si eu o problema, mi-am pierdut talonul la mașină si l-a găsit cineva care l-a predat politiei si politia la rândul sau celor de la drpciv. Talonul nu este pe numele meu ca nu am apucat sa ii fac transcrierea inca, se poate sa il ridic eu cu contractul de vânzare/cumpărare sau declarația fiscala dovedind ca masina este a mea acum sau tot fostul proprietar trebuie sa il ridice?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa-l ridici tu de la politie, faci dovada cu contractul de vanzare-cumparare ca tu esti acum proprietarul masinii.