Întrebare recomandată | Titan123 a întrebat:

Am un certificat de naștere deteriorat, unde îl pot preschimba?

6 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Unde a fost emis, de obicei la starea civila.

| mihaela000ela a răspuns:

În situaţia în care au fost pierdute, sustrase, deteriorate sau plastifiate, certificatele de naștere se pot elibera la cerere.

Cererea se depune la starea civilă care are în păstrare actul de naștere, la starea civilă a locului de domiciliu sau la misiunile diplomatice și oficiile consulare de carieră ale României.

| Rihanna20B a răspuns:

La primărie

| ImJack a răspuns:

Mergi la primărie și întrebi unde găsești starea civila... La primăria care este responsabila de acel județ.

| unsimplucopil a răspuns:

La Primărie!

| Anonymboy17y a răspuns:

De obicei de unde a fost emis adica la starea civila