| Adiadrianionut2019 a întrebat:

Am următorul program de vizită marti, vineri de la ora 17-19 și prima și a treia Duminică de la 17-19 FARA DREPT DE RIDICARE DE LA DOMICILIUL MAMEI! Fetița are 2 ani.
Intrebarea mea este: - pot obtine programul cu drept de ridicare și plus ca as vrea ca fata să rămână și la mine peste noapte?
Si inca o intrebare: când mama fetiței este la servici si fata este la grădiniță pot obtine eu dreptul sa o iau de la grădiniță până când vine mamasa de la servici?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Numai prin tribunal, dacă ea nu este conștientă de bunătatea dumneavoastră și faptul că unui bebeluș, nu îi poți impune programe de vizită a celuilalt părinte. Cea mică, din păcate, cred că treptat, dacă situația nu se schimbă și va conștientiza ce se întâmplă, va avea de suferit emoțional.
Din păcate, regretabil, există și astfel de femei egoiste.

| Adiadrianionut2019 explică (pentru romeo78):

Sunt mai multe gen eu locuiesc la 5 km distanță as fi putut merge zilnic dar e atat de rea incat cum lucrez nu ma încadrez in timpul acela de 17-19 și nu e de acord nici sa ma lase sa merg mai repede sau sa stau mai mult ( eu lucrez de la 6 la 6 3 zile da 3 liber) deci o zi o prind asa și văd fetița o juma de ora si nu ma lasa mai mult! Lume rea! Si nu exagerez dar Dumnezeu e sus nu am gresit cu nimic nimic nimic și mergem merg la vizita și as vrea sa stau cat mai mult dar din pacate... legea ( nu știu ce fel de lege este asta sa nu ai voie sa te plimbi cu copilul tau in parc. Cică este prea mică ( dar când am fost la judecata și mama fetiței era prezentă și fetița a fost lăsată cu bunici nu mai e prea mică? Cum ma simt eu ca tată sa nu am voie

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai doua solutii legale: te intelegi cu mama sau obtii o hotarare prin instanta de judecata.