| Bobby26 a întrebat:

Amenzile de circulatie pentru viteza iti pot veni prin mandat postal si daca da cam in cat timp?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pot veni si dupa 6 luni! Si...da, pot veni prin posta! Te trezesti cu "bucuria" in posta! Daca te-a depistat vreun radar fix sau mobil ca ai depasit viteza legala.

| PaulCCraciun a răspuns:

Da..are dreptate @Elianna, dureaza foarte mult pana vin astea, numai bine ce ai uitat de ele si hopa iti strica ziua. De obicei, cele de la radar fix, ca la radar mobil, trimit un echipaj dupa tine, dar nu totdeauna. Dar de curiozitate, cat ai avut? sau persoana implicata?

| Bobby26 explică (pentru PaulCCraciun):

Vreo 110 in localitate

| PaulCCraciun a răspuns (pentru Bobby26):

Cam nasol, asta inseamna depasirea vitezei cu mai mult de 50 la ora, parca intre 9 si 20 puncte de amenda si permis suspendat pe 90 de zile. am piscat-o si eu o data mai demult, dar am avut bafta ca m-a blitz-at unu ce venea din fata si am incetinit.

| Bobby26 explică (pentru PaulCCraciun):

Era seara...eu sper ca nu m-au luat... oricum i-am vazut si am mai incetinit laughing