| Maka_Daniel_1994 a întrebat:

Are voie patronul unei discoteci sa imi interzica accesul? fara nici un motiv! fiind imbracat decent si fara sa ma aflu in stare de ebrietate?

Răspuns Câştigător
| KaTaLyN a răspuns:

Ai auzit vreodata de regula: ne rezervam dreptul de a ne selecta clientela? Daca tu ai carciuma si nu vrei sa-l lasi pe X la tine in carciuma, nu-l lasi si gata. Pur si simplu

| Maka_Daniel_1994 explică (pentru KaTaLyN):

Daaa dar eu sunt client si am si eu drepturiii! mmmm siii oare e cum zicii tu?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui varsta. Daca esti minor si regulamentul nu permite atunci are voie.

| VadTot a răspuns:

Ai facut scandal ceva?

| Maka_Daniel_1994 explică (pentru VadTot):

Nuuu puri si simplu am zis ca mi-ar place sa nu vina lautarii!laughing)ca s-a saturat lumea de manele.asta pe facebook!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are voie să selecteze clientela, indiferent de cum arăţi sau în ce stare eşti tu. El poate motiva alegerea respectivă, aşa că nu ai ce face decât să cauţi o altă discotecă. Este drept, seamănă a abuz, dar este locul său, proprietatea sa şi face absolut ceea ce doreşte.

| Maka_Daniel_1994 explică:

E interzice a se refuza consumatorului, fara un motiv justificat, conform prevederilor legale in vigoare, vanzarea unui produs sau prestarea unui serviciu"

| Maka_Daniel_1994 explică:

M-am interesat mai bnnnn siii nu are nici un drept sa iti refuze accesul fara un motiv justificat! Sii daca ai vrea sa facii ceva trebuie sa ai pile si buzunaru gros!