| TaZManik a întrebat:

As avea o intrebare....noi avem un chirias, care este plecat in Londra si nu avem acces in casa din cauza acestui chirias el nu a mai platit si luna aceasta banii pe chirie si nu vrea sa se intoarca.Problema am outea sa intram in casa fara a face o ilegalitate.happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta il gasesti in contractul de inchiriere, daca ati incheiat unul si daca exista prevederi privind rezilierea.
In caz contrar va trebui sa faceti o actiune in rezilierea contractului si in evacuarea chiriasului la judecatoria unde este situat imobilul.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RTDRomania a răspuns:

Daca casa e a ta poti sa intri nu faci nici una sau poti sa te duci la politie si ceri o foaie cu permis sa intri demostrand ca casa e a ta si nu a mai platit chiria si v-a blocat accesul in casa