| Utilizatoare123 a întrebat:

As dori sa fac un curs pe care sa il platesc in rate. Am vazut online optiunea " pana la 12 rate fixe, fara dobanda si comision 0 (folosind un card de credit)" - chiar e real? Nu exista costuri in plus ascunse folosind un card de credit?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardurile de credit au niste comisioane anuale, care variaza de la banca la banca si e undeva pe la 50-80lei/an.
Daca iti platesti la timp rata nu ai dobanda.
Daca intarzai plata ratei ai dobanzi foarte mari.

Cine se plange ori nu a citit termenii si conditiile cand a luat cardul ori nu a fost bun platnic.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da. Așa funcționează cardurile de credit. Dacă plătești rata la timp nu ai dobândă.

| Utilizatoare123 explică (pentru suntserios):

Inteleg. Mereu auzeam lume care se plange ca sunt taxe ascunse cu cardurile de credit happy sau ca sunt dobanzi si mint ca nu sunt

| suntserios a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Cardurile de credit au niste comisioane anuale, care variaza de la banca la banca si e undeva pe la 50-80lei/an.
Daca iti platesti la timp rata nu ai dobanda.
Daca intarzai plata ratei ai dobanzi foarte mari.

Cine se plange ori nu a citit termenii si conditiile cand a luat cardul ori nu a fost bun platnic.

| dullcat a răspuns:

Despre ce curs e vorba? Sigur e ceva util, serios, de viitor si nu un scam?

| Utilizatoare123 explică (pentru dullcat):

E serios, are cod COR, la Atelierele Ilbah

| dullcat a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Aruncand un ochi pe site vad ca arata ok, mai ales ca au si sponsori seriosi.Succes!

| Utilizatoare123 explică (pentru dullcat):

Multumesc!