| gingirel a întrebat:

As dori sa-mi deschid si eu un magazin de haine in mall`ul din Ploiesti Jack & Jones si nu stiu cum trebuie procedat...imi trebuie vreo franciza ceva sau cum trebuie sa procedez...si de cati bani as avea nevoie..VA MULTUMESC si sper sa ma ajute cineva

Răspuns Câştigător
| florizzz a răspuns:

Lasa un id. Daca am timp, cu multa placere iti sar in ajutor cu un sfat.

4 răspunsuri:
| florizzz a răspuns:

Daca vrei sa iei un brand normal iti trebuie franciza de la respectivii. Afli pretul tot de la ei. Cheltuieli vei avea: pentru spatiul de inchiriat sa spunem 1000 dolari, angajati 1 sa spunem 200 dolari, franciza 5000 (depinde de brand) contabil 100 dolari, acte firma: 300 dolari cu totul, 200 daca umbli tu cu actele, un minim total 6600 dolari pana acum. daca e prima ta afacere mi se pare aiurea sa incepi cu o firma de haina atat timp cat nu ai un atelier macar. Sunt alte idei de firma cu care poti incepe si la inceput sa devii pfa. alegerea e doar a ta.

| gingirel explică (pentru florizzz):

Poate ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat... legat de o afacere! saru`mana

| gingirel explică (pentru florizzz):

Flavy_fl@yahoo.com este id meu..multumesc!

| florizzz a răspuns (pentru gingirel):

Lasa un id. Daca am timp, cu multa placere iti sar in ajutor cu un sfat.

| Cristi2001B0Y a răspuns:

Florizzz. Buna, am 14 ani sunt interesat in afaceri si vreau sa stiu cum merg lucrurile. Daca esti draguta, ma lamuresti si pe mine cu cateva lucruri? Iti las o adreaa daca poti sa raspunzi. Multumesc!