| Tarceaciprian a întrebat:

Astazi pentru prima data dupa 4 ani de zile de cand am un labrador la bloc au venit doi oameni de la politia locala la usa si mi au spus in felul urmator: Ca sunt nevoit sa fac un tabel cu toti vecinii in care sa strang semnatura la toti cum ca sunt de acord sa am cainele la bloc si daca un vecin nu doreste sa mai tin cainele la bloc imi vor lua cainele, au mai mentionat si ca cainele meu este maltratat fara nici o dovada. Nu am mai auzit de asa ceva de cand ma stiu, cum pot sa rezolv aceasta treaba? PS:stiu si cine e vecinul care a facut reclamatia. Cer ajutor!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt iubitor de caini si pisici, insa CAINII nu se tin in apartament unde poate deranja pe ceilalti locatari pe langa asta nu are spatiu sa se desfasoare.
O fi misto tare cand vii de la serviciu vrei sa dormi rupt de oboseala si incepe sa latre cainele lu nea costel pentru 2 ore!
Cel mai intelept este sa ai caine cand locuiesti la CASA!

| nukeyly a răspuns:

Cainele e proprietatea ta nu ti-l pot lua, dar iti pot baga bete in roate ca sa nu-l mai poti tine legal in locatie, daca un vecin nu e de acord cu el, trebuie sa te scapi de el[catel sau vecin], teoretic.
Da daca eu vreau catel, il tin ii platesc cheltuieli si nimeni nu-l poate confisca, mai ales "inutilii locali", daca ii asigur minimul normal.
Dupa ce se calmeaza situatia nu uita sa-i pui "flori" sub pres la vecin.

| Ilovedinero a răspuns:

Varianta 1 Te muti si ii creezi cainelui un loc si un camin bun
Varianta 2 il donezi/ vinzi
Varianta 3 in eutanasiezi( aici ai de ales dacă pe câine sau pe vecin)