| Blake1 a întrebat:

Atzi vazut cum s-a purtat basescu cand a fost sa vada sinistratii. ati vazut cum a vorbit ca un mar*an? voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| ktalin2k a răspuns:

Parerea mea despre el este ca el are impresia ca tara e ca barca lui sincerbig grin

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca s-a dus sa le faca morala unor oameni care si-au pierdut casele si tot cea aveau in jurul lor, mai bine statea acasa. Mi-a placut insa o replica interesanta, pe care i-a dat-o unei femei care ii spunea ca nu mai are incredere in el: "nici eu nu am incredere in cei care mint tot timpul". Deci intr-un fel o intelegea totusi pe acea femeie...
In privinta statului si a vinei pe care o poarta sa fim seriosi, in 20 de ani au fost vreo 15 inundatii pe Siret. Nu stiu pe unde si-au facut oamenii casele, cert este ca au fost inundate sate intregi, ba chiar si orase, nicidecum 10 case cladite pe malul apei. Si de 20 de ani nu s-a facut nimic, ba presedintele se si batea ieri cu pumnul in piept ca nu s-a dat nici un leu pentru diguri, de parca asta ar fi o performanta proprie. Cine spune ca nu sunt fonduri sa isi tina gura, am inteles ca vreo 8. 5 milioane de euro ar fi rezolvat o mica parte din problema, iar Romania putea atrage cel putin 75 de milioane de la Comunitatea Europeana. Ghiceste cineva cat a atras?
Una peste alta, in 20 de ani trei oameni cu trei buldozere ar fi indiguit deja tot Siretul. Dar se castiga mai mult construind sali de sport, iar in plus prezenta unora in mijlocul sinistratilor da prea bine pe sticla.

| EUSIATIT a răspuns:

Siner nici nu pot sa ma gindesc. dar sa mai caracterizez.simplu mitocan

| myrazvy a răspuns:

Nu ii iau apararea lui basescu, dar scuzama frate adica iti ajunge apa la cur scuzatimi expresia si tu stai ca un nesimtit si nu te misit dar sti sa injuri, sa va spun, in localitatea mea au fost inundatii, nu anul asta, anul trecut, anul asta a fost decat o vijelie si o grindina care a distrus localitatea, poate ati auzit la TV com Birla, sa revin deci au fost inundatii si cei care au fost inundati stateau cu mainile in san, si injurau pe cine nu-mi dau seama, iar alti oameni care nu erau inundati le scoateau apa stora din case si curti, asta o fi bun simt? asa trebuiau sa procedeze cei inundati?

| Petronela a răspuns:

S-a purtat foarte urat.

| adryanb27 a răspuns:

Mai copii, nu mai votati psd, pdl, prm, udmr, pnl,! votati ceva nou! foarte nou! si sa va mai zic ceva, iti ia apa casa, noi iti trimitem ajutoare, si tu dai cu oua in noi? c draq le arde lor d politica? cum a zis base, *cu apa la gura fac politica*! aia c vreau? sa merg eu sa le fac dig? stau toata ziua in birturi, si apoi s plang ca a venit apa! granita prin carpati! asta ar trebui! respect

| deia a răspuns:

Eu am vazut straight face

Da vina pe oameni ca nu au facdut nimic. da cu ce bani.statu da banii numa pe prostii.
Nu`mi vine sa cred ce a ajuns Romania.
Basescu dupa ce a facut ce-a facut se mai si enerveaza si vorbeste urat.Nu are niciun drept sa se poarte urat cu romanii.
Daca nu dadeau banii pe prosti Romania satea mai bine cu banii, acum multi oameni is pe drumuri.
Cel mai ipocrit este Boc... are niste idei tampite. oricum este dor o marioneta a lui Basescu.
Statul a furat atat de mult incat nu a mai rasmas nimic.

| Vogelspinne a răspuns:

Eu nu-l suport pe Basescu, primul mandat ca presedinte l-a condus bine, dar acum nu prea ii mai pasa de ce se intampla in tara.

| matraguna1 a răspuns:

Toate ca toate, dar sa-ti faci casa in albia raului...si vorba aia.rau.nu paraias...sau langa fluviu. e vina statului? E vina statului ca ti-ai facut casa la 10 m de apa? Te gandesti si tu ca poate o data, vine apa mare si te inunda. Daca vine apa, statul e de vina. Daca ai gunoaie in fata usii, trebuie sa vina primaria sa le curete. Daca au crescut tufele de langa bloc, n-ar pune unu mana pe un foarfec sa taie din ele. Las' ca e treaba primariei. Pur si simplu lumea e inconstienta. Pentru toate se gaseste un vinovat si de cele mai multe ori nu se observa de fapt de la ce anume porneste totul.

| LOVEsick a răspuns:

Nimic nu ma mai mira daca vine din partea acestor oameni fara onoare, fara demnitate. E vina celor care s-au lasat si se lasa cumparati in campaniile electorale, care inghit promisiuni desarte.