| anonim_4396 a întrebat:

Având în vedere ultimele eveniment din Afganistan, credeți că va urma un nou Charlie Hebdo?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

100%. Acolo s-au reunit doua puteri antidemocratice: talibanii si ISIS. Va fi dezastru. Inca talibanii au promis ca stau cuminti dar in scurt timp vor fraterniza cu ISIS. Atunci sa vezi!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Salontanul):

Talibanii se bat cu ISIS din nu stiu ce motive. Deci pana nu fac aia o prostie către NATO n-o sa intervină nimeni pentru ca o sa ii lase sa se bata între ei.
Oricum... Eu unul în Afganistan i-aș pune pe turci sa rezolve problema pentru ca Imperiul Otoman deci în lumea araba nu se prea deschide gura în fața lor

| Zuzu1991 a răspuns:

Ca e posibil ca aia acum sa aiba bani si resurse sa antreneze teroristi, nu zic nu, chiar e probabil

insa nu inteleg cum ai reusit tu sa sari de la talibanii au pus mana pe putere in Afganistan, la unul care a satirizat idolul Mahomed al islamismului si care a fost tinta TUTUROR fanaticilor islamisti, din ORICE tara

| Nouvel a răspuns:

Nu. Nu e nici o asemanare, nici o legatura.