| anonim_4396 a întrebat:

Avertismentul dat de politie poate afecta intr-un fel, mai ales in certificatul de integritate comportamentala!?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Registru se inscriu doar persoanele care au comis infractiunile prevazute de L.118/2019 iar infractiunile nu se pedepsesc cu avertisment, avertismentul fiind numai o sanctiune contraventionala.
Asa fiind in certificatul de integritate comportamentala nu vor fi inscrise avertismente.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Va multumesc mult...O sa-i spun varului meu sa stea cuminte de acum! Mai ales ca vrea sa-si schimbe locul de munca fiindaca locul de munca actual e cu capital rusesc si nu mai are siguranta acolo!

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Daca o peroana a facut una din cele care se inscriu in certificatul de sanctiune contraventionala si a primit avertisment scris se trece asta a fost prin 2020 sau 2019 la varul meu... se trece in certificat!?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am spus ca se trec in certificat doar cei care au comis vreuna din infractiunile prevazute, respectiv infractiuni sexuale, infractiuni contra minorilor, hartuire sexuala, etc si nu se trec sanctiunile contraventionale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu degeaba pui intrebari ca nu intelegi nimic din raspunsurile pe care le primesti, esti total pe dinafara, cel mai bine culca te ca nu te afecteaza rușii pe tine cu nimic nu au ei treaba cu nenea varză