| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! Ce este certificatul de integritate comportamentala!? Vreau mai multe detalii!

5 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Certificatul de integritate comportamentală reprezintă documentul eliberat persoanelor fizice şi atestă lipsa înscrierilor în Registrul naţional în care sunt incluse persoanele care au comis infracţiuni sexuale sau, după caz, datele şi informaţiile înscrise în sistem, cu privire la acestea.

Citeste mai mult: adev.ro/q8km3u

| anonim_4396 explică (pentru mi25):

Avertismentele se trec?

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai fost judecat penal, da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Certificatul de integritate corporală este un document eliberat persoanelor fizice, care atestă neapartenenţa în Registrul național în care sunt incluse persoanele care au săvârșit infracțiuni sexuale ori, după caz, datele şi informaţiile înscrise în sistem, cu privire la acestea. Altfel spus, certificatul de integritate comportamentală dovedește faptul că nu faci parte din acea categorie de persoane care au comis infracţiuni sexuale sau abuzuri împotriva minorilor şi persoanelor vulnerabile. Ne referim, în mod evident, la cele înscrise în Registrul național.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Avertismentele se trec!?