| TaviComplicat a întrebat:

Azi am facut pe supravietuitorul prin padure pe la tara. Am facut un foc destul de vizibil din afara padurii si m-am intors pe intuneric. Pe drumul pe care am venit am dat de 4 capcane(sarma legata intre copaci, pe care o rupeam relativ usor fara sa ma impiedic). Ce semn e asta? Cineva a vrut sa ma avertizeze cu ceva anume?

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, este destul de probabil ca acea sarma sa fie acolo dinainte ca tu sa fii aprins acel foc... si nu cred ca are legatura cu tine.

| TaviComplicat explică (pentru dragosbogdan001):

Greu de crezut sa fi trecut initial peste toate sarmele fara sa dau macar intr-una dintre ele.

| Rocsid a răspuns:

Nu cred.Dar daca mai mergi prin padure si gasesti sarme si tot felul de capcane improvizate te rog distrugele si ia sarma si arunc-o in tomberon.Catelul meu si-a pierdut un piciorsi era sa moara din cauza unor idioti care faceau braconaj si voiau sa prinda niste amarati de iepurasi salbatici.
Ma bucur sa stiu ca mai sunt tineri care le place sa mearga in padure si sa exploreze. Felicitari si la cat mai multe plimbari!

| SaStiiCaAmUitatCumMaCheama a răspuns:

Probabil ai intrat pe teritoriul cuiva, iar cum focul era vizibil si oamenii raii, ia de aici... Eu zic sa te interesezi al cui era locul si sa-ti ceri scuze... FUNDA?

| TaviComplicat explică (pentru SaStiiCaAmUitatCumMaCheama):

Nu e locul nimanui si stiu bine asta.