| Thoro a întrebat:

a fost implementată legea care cere 11 clase pentru permisul auto?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca nu a fost adoptata, dar nici macar nu s-a discutat inca in Parlament, sunt doar vorbe, de cca 1 an.
Legislatia rutiera actuala nu contine o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost adoptata o astfel de lege.

| Thoro explică (pentru anonim_4396):

Sigur nu a fost? Deoarece am văzut la televizor că se vorbea despre aceasta lege. Deci se poate da de permis în continuare cu doar 10 clase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thoro):

Da.