| anonim_4396 a întrebat:

Acum o ora m-a prins politia. Mi-a cerut numele meu si al parintilor, data mea de nastere si adresa. Voi primi ceva scrisoare acasa sau va veni politia la usa sa vorbeasca cu parintii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, nu vei primi amenda. Poate iti anunta parintii, ce vei pati depinde de ei.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce varsta ai. Daca ai peste 14 ani si ai iesit fara declaratie poti fi amendat.

| tessahpx a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am 13 ani, au zis ca nu voi primi amenda dar mi e frica sa nu primesc vreo scrisoare acasa pentru ca mama stia ca sunt in fata blocului, nu la 30 min de casa

| tessahpx a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult de ajutor!

| Ioandelasal a răspuns (pentru tessahpx):

Da, nu vei primi amenda. Poate iti anunta parintii, ce vei pati depinde de ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Vor primii parintii amenda, pentru ca nu te-au supravegheat si nu erai insotiti de ei.