| DaimaV a întrebat:

Un prieten de-al meu a fost prins de 2 politisti mergand me mijlocul strazii. L-au oprit si i-au cerut un act de identitate dar le-a spus ca nu are nimic. I-au cerut numele dar a dat un nume fals si o data de nastere falsa si la adresa doar cartierul in care sta dupa care l-au lasat sa plece spunandu-i ca va primi amenda de 1, 5 mil acasa. Nu a prezentat niciun act doar i-au trecut numele pe un carnetel. Ar putea pati ceva?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Momentam n-are cum pati ceva daca datele erau false. In schimb pot sa-l prinda iarasi acei politisti si nu va scapa usor, pot sa-l acuze si de fals privind identitatea si aceasta este infractiune.

| doctorandus a răspuns:

Prinde orbu', scoate-i ochii. Dar daca-l prinde, il taxeaza.

| defapteunuexist a răspuns:

Nu o sa se intample nimic! acei politisti probabil nu sunt chiar asa incompetenti sa trimita o amenda aiurea.doar l-au speriat!

| DaimaV explică:

Cum adica si-a facut de cap? Ar putea avea probleme sau ceva? Ar fi putut fi fotografiat sau inregistrat sau ceva?

| Beautifullady189 a răspuns (pentru DaimaV):

Da aasa i s-a intamplat fratelui meu si i-au dat amenda tripla pentru ca au cautat la ei acolo si l-au gasit...Bafta! sa nu fie niste politisti mai destepti...

| DaimaV explică (pentru Beautifullady189):

Prietenul meu are doar 16 ani...

| DaimaV explică (pentru Beautifullady189):

Prietenul meu mergea pe jos pe mijlocul strazii, nu era cu masina, sa nu intelegi gresit laughing