| Someoneeene a întrebat:

Am 14 ani, iar tatal meu este in Spania, acum un an am aflat ca are cancer in faza terminala, si-a facut dosarul de pensie in Spania dar inca nu i-a venit pensia. in cazul decesului, eu am dreptul sa iau pensia pe perioada de asteptare? Ps: parintii mei sunt divortati, iar eu sunt singurul mostenitor. Dau funda! multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei mosteni toata suma reprezentand pensia datorata tatalui, pana la deces.