| br0ntozaur a întrebat:

Buna,

Am avut o garsoniera inchiriata si recent am inchis contractul de la ANAF, urmand sa platesc impozitul pe cateva luni. As dori sa platesc impozitul insa nu am scrisoarea unde sunt sumele pentru ca s-a pierdut, asa ca vreau sa stiu daca se poate plati fara acea 'factura' si doar cu buletinul. N-as vrea sa bat drumul pana acolo degeaba. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ma intreb ce treaba are ANAF cu contractul de inchiriere, stiam ca acesta se inregistreaza la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii unde este situata garsoniera.
Acolo trebuie sa mergi, cu cartea de identitate, organul care a emis decizia de impunere are un exemplar al deciziei si vei putea sa platesti impozitul.

| br0ntozaur explică (pentru Ioandelasal):

Pai am incheiat contractul de inchiriere la Administratia financiara a sectorului 6. Nu acolo trebuie sa merg ca sa platesc impozitul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru br0ntozaur):

Daca acolo ai depus contractul de inchiriere atunci acolo trebuie sa mergi.