| madalllina a întrebat:

Am o problema cu abonamentul Orange. am o restanta la o factura de 150 lei din cauza careia abonamentul a este suspendat de 17 zile. astazi am primit un mesaj in care am fost informata ca situatia contului meu va fi trimisa unei agenti de recuperare debite si pentru a evita acest lucru trebuie sa platesc factura pana maine.
As dori sa stiu daca se vor aduna alte penalizari daca voi plati factura doar peste cateva zile? Voi plati mai mult?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Da, platesti o singura data penalizare si e 10 lei indiferent de factura.
S-ar putea sa-ti ceara taxa de reconectare (redeschidere abonament)
15-25 lei. Atat.
Incearca sa te incadrezi in abonament.
Ia-ti un abonament putin mai scump care sa te multumeasca. Poti trece pe cartela mi se pare cea mai proasta optiune.
Daca nu ai bani sa o incarci ce faci?
Nu poti decat sa primesti. Daca ai nevoie de un telefon urgent?
Dar alegerea e ta.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă mai amâni plata, se acumulează alte penalizări.

Toate cele bune.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Buna. uite, cei de la Orange nu au dreptul de a iti lua ceva daca nu ai platit abonamentul... doar prin chestii ilegale dar daca se ajunge la asta faci la bani de pe ei happyintr-adevar daca te vei duce sa-ti platesti abonamentul vei platii ceva taxe impuse de ei. dar daca nu vei mai platii abonamentul ei vor renunta la contractul tau pana la urma. vei primii tot felul de citatii ca sa te duci in tribunal cu ei. dar nu te prezinti si pa. nu au ce sa-ti faca. de vreo 4 ani am facut asta. nu am platit abonamentul. vreun an jumatate mi-au tot trimis citatii dar nu m-am dus. si nu s-a intamplat nimica. sunt in libertate si fara bani luati laughing nu sunt singurul care a facut asta. am inca 2 prieteni care au trecut prin asta si nimic. oh go on nu-i lua in seama. lasa abonamentul asa si cumpara-ti cartela mai bine. nu vei mai avea probleme

| RzVq a răspuns:

Normal ar trebuei sa platesti mai mult acum nu stiu cum procedeaza cei de al Orange...
Bafta!