| xpzeus a întrebat:

Am fost oprit in circulatie de catre un politist si acesta mia dat o amenda pe care nu am semnat-o deoarece era singur si nu avea nici o dovada.Am scapat?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

N-ai scapat, dar poti contesta amenda.

| xpzeus explică (pentru Mihaela1964):

Si maine daca vreau sa paltesc amenda pot? ca am bani da m-a enervat politistul

| Mihaela1964 a răspuns (pentru xpzeus):

O poti plati, in ambele cazuri.(cu sau fara PV semnat)

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu ai scapat

| viotedy a răspuns:

Trebuie sa contesti procesul verbal in instanta, ai sanse mari daca n-are martori sa fie anulata

| 0rlando a răspuns:

În mod sigur, nu ai scăpat.
Trebuie plătită și o poți plăti oricând la CEC.
Ideal ar fi să o plătești în maxim 48 de ore, pentru a beneficia de reducerea de 50%.

| AgathaRo a răspuns:

Procesele verbale nesemnate vor ajunge prin fii trimise prin posta pentru a fi ulterior semnate. Daca depasteste 30 zile de la data intocmiri atunci devine nula. Daca nu ai semnat atunci politistul este obligat sa opreasca un participant la trafic si el devine martor ca nu ai vrut sa semnezi procesul verbal.