| anonim_4396 a întrebat:

Am niște vecini care au 7 mașini. Clar că nu au loc să le parcheze în fața casei lor, de aceea le parchează și în fața casei mele. E ok, e domeniu public, doar, că îmi blochează o potecă, de la trotuar spre carosabil, unde, dacă vine un taxi sau salvare, să trebuiască să ocolesc până la mașina care vine pentru noi. Am discutat frumos cu dânșii și au recunoscut că nu au fost prezenți cand s-a împărțit bunul simț. Ce pot face legal să nu îmi blocheze aceasta cale? O zi bună.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti blocheaza iesirea din curte atunci poti sa-i reclami la politie si pot fi amendati. Inainte de reclamatie spune-le ca o sa faci asta, daca nu lasa libera iesirea.

| Coca57 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc, nu îmi blochează ieșirea din casă, doar accesul la carosabil de pe trotuar. Aici e mai mult vorba de bun simț. O zi bună.