| LeonXed12 a întrebat:

Bună, am o mica problema, as vrea sa ma inscriu la scoala de politie insa nu stiu daca as putea intra cu boala pe care o am la ochi, mai exact, am astigmatism miopic, miopia o am de -1 la ochiul drept si -2 la ochiul stang, iar astigmatismul e de -2 la un ochi si -2.5 la altul. As putea intra avand aceasta problema?

1 răspuns:
| Ionut231312 a răspuns:

In barem trebuie sa ai dioptriile intre 3 si -3, nu stiu cum este in cazul in care ai astigmatism. Du-te la ipj-ul din raza judetului tau si vorbeste cu doctorul de acolo. El iti va da toate detaliile necesare.
Succes!