| Daiii a întrebat:

Am o nelămurire, dacă mă poate ajuta cineva. Am un prieten care a avut un accident la sfârșitul lunii ianuarie (a urcat beat la volan, neavând permis și a avut accident dar nu au fost victime sau ceva de genul asta... Și-a distrus mașina și a sărit cu ea într-un șant). Are judecată doar in septembrie. Pedeapsa care o să o primească o să se ia în considerare din luna in care a fost accidentul sau din septembrie încolo? ( adica de exemplu ii dă un an cu suspendare, o să se socotească din ianuarie un an, sau din septembrie?) Dau funda. Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Executarea pedepsei incepe doar de la data ramanerii definitive a hotararii de condamnare, asa ca nu se ia in considerare nici o alta data.

2 răspunsuri:
| Nico23458 a răspuns:

Din septembrie