| clauddiu a întrebat:

am si eu o nelamurire si as dori niste detalii concrete, as vrea sa plec la un sofer care face europa si sunt minor, ce mi-ar trebui?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai presupun ca ai buletin, deci tot ceea ce-ti trebuie e o imputernicire pe numele soferului. Calatorie placuta happy

| clauddiu explică (pentru anonim_4396):

Da dar sofer eu plecat si ma gandeam ca pot sa fac si asa procura si sa plec cu al t sofer detir pana ajung la celalatl sofer cu care vrea sa ma duc.

| Nikoleee a răspuns (pentru clauddiu):

Pai atunci poti vorbii cu un notar sa faca procura de asa natura incat sa calatoresti singur, nu neaparat cu un adult :*

| clauddiu explică (pentru anonim_4396):

Oo dar se poate si asa?:->:X:X

| Nikoleee a răspuns (pentru clauddiu):

Se poate laughing

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de carte de identitate sau pasaport si o declaratie notariala autentificata, data de ambii parinti, prin care acestia sunt de acord sa pleci in anumite tari europene si indica un insotitor major.

| darrio2007 a răspuns:

Procura la notar cu acordul ambilor parinti pentru incredintarea ta unei persoane majore.Adica acelui sofer.Problema este ca acolo se specifica data iesirii din tara si data revenirii in tara.Pe care le alegi tu.Dar, mai ales la intoarcerea in tara, acest termen nu trebuie depasit.Sa nu aiba si alte tari, daca spui ca face Europa, aceste prevederi, pentru ca veti avea probleme.Asa ca intereseaza-te cum este si in alte tari.Ptr. alte detalii, scrie pe privat.

| johnyxus a răspuns:

Trebuie sa iti faci procura.