| edani99 a întrebat:

Am o nelamurire : ce profil de liceu ar trebui sa termin pentru a avea un avantaj ca sofer de tir? Iar dupa ce faca scoala de soferi profesionisti am vreo sansa sa ma angajez in Europa (in afara de Romania)? Daca e cineva care are experienta pe traficul international as vrea sa imi mai zica si in ce tari firmele angajeaza soferi de tir. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MarianJenaru a răspuns:

Nu cred ca exista un astfel de profil, cel mai bine ar fi sa termini un liceu, la un profil care iti place dupa care sa faci scoala de soferi categoria C, C+E apoi sa te interesezi de locuri de munca pe tir in Romania sau in stainatate

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să faci un liceu de mecanică!
Pa, pa.

| Sayori a răspuns:

Ar trebui sa ai un liceu in legatura cu ceva tehnic, iti mai trebuie doar scoala si succes! puppy dog eyes