| melania_2914 a întrebat:

Am si eu o problema, mi-am facut abonament la cosmote in 04.07. 2013 acesta fiind numai de 50 de lei si mi-au zis ca nu pot sa fac cost. Prima luna mi-a venit 70 lei am mers la ei si au zis ca este jumatate din luna urmatoare. Am platit-o dar in cealalta luna a veni 60-70 lei am mers din nou la ei am vrut sa renunt la abonament dar nu se putea numai daca plateam 800 de lei sau renuntam in primele 14 zile dar asta nu mi-a zis atunci. Din septembrie nu am mai platit. Anul acesta au inceput sa ma sune sa ma convinga sa platesc. Mi-au trimis scrisori ca ma dau in judecata. Ultima scrisoare am primit-o de la BIROUL EXECUTORULUI JUDECATORESC GULI CONSTANTIN sa platesc deoarece ma ameninta cu executarea silita. Tin sa va spun ca nu am nimic pe numele meu, stau la parintii mei am lucrat dar momentan nu lucru. Pot sa-mi faca ceva? Avand in vedere ca nu a trecut nici 2 ani de la ultima factura platita. Ce poate sa-mi ia sau sa-mi faca?

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Adreseaza-te agentiei de protectie a consumatorului. Si mie mi-au facut o gramada de facturi exagerate! Sunt hoti de 2 bani! Pot veni martor in apararea ta la proces. Nu ceda! Nu au ce sa-ti faca! Crede-ma! Merg la teapa!