| DjSannan a întrebat:

Buna as avea nevoie de ajutor,in curand imi expira buletinul si pe adresa pe care il am cei de acolo nu mai doresc sa imi prelungeasca, ce imi recomandati sa fac? Sau ce e de facut. Deci in caz ca pana la data limita daca nu gasesc pe nimeni care sa ma ia in spatiu ce pot face?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate o preschimbi la SPCLEP de care apartii cu domiciliul si apoi inchiriezi o locuinta in orasul unde vrei sa stai si iti faci acolo resedinta (flotant). Asata daca nu gasesti pe nimeni sa te primeasca in spatiu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauti un prieten disponibil sa te ia in spatiu la el.

| DjSannan explică:

P.S: Eu locuiesc in alt oras decat cel care e scris in buletin si in orasul in care locuiesc am flotant si as dori sa raman aici in acest oras unde am flotant, dar daca nu vrea nimeni sa ma ia in spatiu ce fac? Ce solutii exista. Precizez ca nu doresc sa ma intorc in orasul unde am adresa din buletin.