| Roxi6758 a întrebat:

Aveți idee dacă mai exista radare pe pasarele? Acum doua zile am fost la Aeroportul Otopeni și nu am mers prea regulamentar. Mi-a spus cineva ca sigur mi-au făcut poze camerele amplasate pe păsărelele din apropierea aeroportului și ca o să-mi vina amenda acasa.

Răspuns Câştigător
| LoremIpsum a răspuns:

Ar fi prea complicat să monteze camere pe păsărele și să le dreseze să survoleze șoselele patriei.

De regulă, sunt folosiți polițiști care, cu toate că nu sunt neapărat mai ușor de dresat, se găinățează pe mașini cu o frecvență mai redusă.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista radare fixe functionale in Romania