| vladea23 a întrebat:

Acum aproximativ o luna, mi s-a furat telefonul(un Sony Ericsson Elm).
M-am interesat si multi mi-au spus ca daca merg la politie cu codul imei am sanse sa fie gasit, voi ce spuneti? Poate fi un telefon localizat dupa codul imei? Mai are rost sa merg dupa atata timp?

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Cand introduci o cartela si apelezi...automat se trimite codul imei in centrala si poate fi localizat.

4 răspunsuri:
| vladea23 explică:

Sunt resemnat din a 2 a zi. Dar unii prieteni imi spun ca ar trebui sa incerc ca nu am nimic de pierdut. Am o cunostinta care a mers la politie cand i-a furat telefonul, iar dupa un an politia i l-a adus acasa.

| vladea23 explică:

Ayan,multumesc mult. Mai ajuta extrem de mult. Luni voi merge la politie si am sa le dau toate datele de care au nevoie. Multumesc mult. Ai funda de la mine!

| vladea23 explică:

Conteaza daca merg dupa atata timp? Adica are ceva daca a trecut o luna? (Am uitat sa intreb asta in raspunsul de mai sus).

| Vokial a răspuns:

Da, un telefon poate fi gasit si dupa imei, insa asta daca vrea sri-ul si are de ce; esti ruda cu basescu? nu se gasesc masini furate, tu crezi ca se poate gasi un telefon? resemneaza-te, parera mea!