| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a întrebat:

Buna, daca iei o amenda pe autobuz pentru ca nu ai bilet e normal sa-ti faca proces verbal?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Iti face doar daca nu platesti amenda pe loc. Altfel, ce asigurare au ei ca o vei mai plati? Nu stiu cat de important este daca primesti originalul sau copia. Probabil ei au nevoie de o mai puternica incredintare ca vei plati amenda -si au pastrat originalul (in alb), decat ai avea tu nevoie sa platesti amenda (in verde).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte normal sa iti faca proces verbal. Mai anormal ar fi sa iti ia banii si sa nu iti faca nimic

| Deji_Emanuel-Andrei_2001 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Si care exemplar trebuie sa imi dea cel alb sau cel verde?