| WalkerMarius99 a întrebat:

Buna ziua draga comunitate, am si eu o mica problema legata de o amenda primita, in data de 6 aprilie am fost legitimat la mine in cartier si urma acestei legitimari politistul a observat ca data pusa de mine era 5 aprilie, fara sa mi intocneasca proces verbal acesta mi-a spus ca voi fi sanctionat in timp ce se uita incruntat si amenintator la mine si sa plec acasa, am plecat si peste 24 de zile, pe 30 aprilie am primit amenda in valoare de 2000 de lei pe motivul ca nu aveam declaratie la mine (desi aveam) iar la mentiuni acesta a scris ca nu am vrut sa semnez procesul verbal (acesta nefiind intocnit). Mentionez ca eram cu inca o persoana iar pe amenda scrie ca nu exista martori. M-am intalnit cu acest politist si mi-a spus ca nu mi-ar fi dat amenda dar am ridicat tonul la el si i-am vorbit arogant (ceea ce nu este adevarat, avea camera de filmat la gat si acolo sigur s-ar vedea ca i-am vorbit frumos si calm) As avea motive sa o contest la judecatorie? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Era data gresita? Daca da restul sunt detalii

| WalkerMarius99 explică (pentru suntserios):

Da, am pus 5 si era 6 de fapt

| suntserios a răspuns (pentru WalkerMarius99):

Pai si atunci ce spanac vrei sa contești? Practic declaratia ta nu era valida.

5 răspunsuri:
| szmotovio a răspuns:

Daca e asa cum spui, da, pentru motive de legalitate

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a dat amenda, inseamna ca a distrus si inregisitrarea, ca sa nu poate fii el acuzat de ceva.
Deci, ramane cuvantul lui, impotriva cuvantului tau cu sanse minime sa primesti tu castig de cauza.

| WalkerMarius99 explică (pentru Violleta2022):

Am martor care vine cu mine in instanta