| Marrianna a întrebat:

Daca sunt in proces de divort cu un cetatean sirian, deci nu este roman si nu avem nimic, copii, averi etc... se poate termina si la prima infatisare? Divortul este dat prin tribunal. Adica sa nu mai astept pana pe la a 3-a infatisare, mai ales ca pe el nu il gaseste nici politia la adresa din buletin. Vreau sa mai mentionez ca acesta a cerut si azil politic in Galati si din cate stiu nu are voie sa paraseasca respectivul oras. Insa, din ce stiu de la avocat, arabul este de negasit. Atat as vrea sa stiu daca este posibil mai ales ca nu se va prezenta! Multumesc. Funda :**

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca adresa este in Romania i se va trimite citatie.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se va termina la prima infatisare, cred ca abia dupa vreo 2-3 termene sau chiar mai mult. Va fi necesar sa se faca si citarea prin publicitate sau chiar citarea in Siria, la domiciliul lui de acolo, astfel ca procesul de divort poate tine mult.

| mgtow a răspuns:

Nu poti divorta daca nu il gaseste, nu a imputernicit pe nimeni sa dea cu subsemnatu in locul lui. Poti ajunge vigama daca te casatoresti din nou si e o infractiune.

| darrio2007 a răspuns:

Azil politic in Galati? Daca nu il gaseste nu poti divorta.Trebuie sa fie si el de acord. Cere sfatul unui avocat in legatura cu asta.Ce poti face cand el nu se prezinta la proces(e).

| Marrianna explică (pentru darrio2007):

Daca eu am facut rost de adresa lui, adica stiu unde se afla si adresa respectiva o comunic avocatului, nu va fi mai usor pentru divort?

| Marrianna explică (pentru darrio2007):

Da, el sta chiar in Galati. Unchiul sau mi-a comunicat adresa. Deci, este bine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Marrianna):

E bine.Numai sa se prezinte la proces.

| Marrianna explică (pentru darrio2007):

Ahh da... si chestia este ca nu cred ca se prezinta la proces. Putine sanse laughing) Ce se intampla atunci?

| darrio2007 a răspuns (pentru Marrianna):

Sper sa o rezolvi repede si bine.Mai bine decat mine, acum 7 ani.Succes!

| darrio2007 a răspuns (pentru Marrianna):

Aducere fortata.Cu politia.Prin hotarare judecatoreasaca.

| Marrianna explică (pentru darrio2007):

Multumesc! Atunci e bine... pentru ca sigur nu s-ar prezenta si chiar m-as bucura sa il aduca cu forta!

| darrio2007 a răspuns (pentru Marrianna):

Ce sa iti mai doresc? Bafta.O seara cat mai placuta!

| Marrianna explică (pentru darrio2007):

Multumesc frumos!

| darrio2007 a răspuns (pentru Marrianna):

Daca adresa este in Romania i se va trimite citatie.