| anonim_4396 a întrebat:

Bună,
Dacă un polițist se oprește lângă tine să vorbească nu trebuie să coboare din mașină ca să îți zică ce are de spus?
Nici nu s-a legitimat și a mai si țipat la mine.
Plus că a spus un cuvânt pe care nu l-am înțeles și când l-am întrebat ce înseamnă a început sa tipe ca el nu este obligat să îmi explice ce înseamnă că sa învăț in alta parte.
Plus că a plecat cu mașina de lângă mine țipând pe geam.
(I-am spus doar ca noi suntem trecuți în acte ca bar) nu i-am vorbit urat, de fapt nu am avut timp ca după a început să tipe la mine.
Plus că a zis "auzi doamna patroană" el știind cum mă cheamă "mai pe drept a făcut mișto de mine "

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce a facut politistul respectiv nu este legal si nici normal. In adresarea catre cetateni trebuia sa fie politicos, sa nu tipe, etc.
Daca se mai intampla astfel de situatii poti sa-i spui, tot politicos, ca ar putea sa-i reclami conduita la sefii sai.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Păi da dar îți dai seama că sunt prieteni și nu iar face nimic

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca nu a intrat cu masina politie in bar, deci poti fii mai calma, sa ne spui ce cautai afara si ce faceai in fata barului?
Evident ca era ceva rau sau nepermis, odata ce chiar politia s-a oprit langa tine sa-ti atraga atentia.

| dinaprilie a răspuns:

Mai pe drept multumim ca ne/ai impartasit..si? You want justice?

| anonim_4396 explică (pentru dinaprilie):

Voiam să știu in primul rând dacă nu trebuia sa coboare totuși din mașina
Și dacă are voie să tipe si sa nu se legitimeze

| dinaprilie a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper ca ai sub 18 ani ca sa ai o scuza macar..cum adica daca are voie? Bineinteles ca are voie? Crezi ca atunci cand intra in politie le sterg creierul sinle baga doua trei comenzi in cap si alea sunt? In *** sunt oameni si gandesc.v/a luatvtehnologia mintile?

| Dark7Soul a răspuns:

Îi întoarceam gura pe dos, dacă îndrăznea la mine.

| anonim_4396 explică (pentru Dark7Soul):

Pai la cât de mare era dacă îmi dădea una mă refuzau 3 spitale
Asa ca am preferat să tac happy
P.S. Nu glumesc

| Dark7Soul a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă eram prin preajmă, îl rezolvam eu.

| Dark7Soul a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi făcea mandat, mă durea la pușcă, se ia de o domnișoară. Tu-l în gură.

| anonim_4396 explică (pentru Dark7Soul):

Sunt majoră
Dar am deschis un club de noapte și de atunci poliția este cu gura pe noi mai ales pe mine ca ma vede mai Micuță
Și primarul la fel
Caută scuze să ne închidă dar cum totul este legal încercă pe intimidare și fix de mine s-a găsit să se ia

| anonim_4396 explică (pentru Dark7Soul):

Totuși dacă îmi permit să vorbesc cu ei "urât" sau să tip la ei nu îmi pot face nimic?
Mandat, percheziție, amendă sau chiar și pușcărie?
Totuși ăștia te bagă la răcoare din ori ce
Plus că au fost atâtea persoane agresate de poliție pe nedrept și nu vreau să mi se întâmple și mie acest lucru

| Dark7Soul a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu, păi ăia n-au ce face. Îs polițai, dar se dau fraieri deghizați în șmecheri. Se iau de ăia cărora le merge jocul.

| anonim_4396 explică (pentru Dark7Soul):

Problema este că nu prea merge nu știu de ce dar nu avem clienți
Și după ce că ieșim pe minus mereu se mai iau și ei de noi